GTranslate

Czech Danish Dutch English French German Hindi Icelandic Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Akční nabídka

Josef "Pepíno...

Josef Pepíno Balek, No nekecej

Další ze zemí, co si asi každý oblíbí, je Švýcarsko a ani já nejsem vyjímka. Měl jsem možnost se sem podívat 5x a stojí to opravdu za to. První zjištění, co vidíte již na první pohled je čistota, upravenost a asi i jejich hrdost. Starají se o vše tak, že i ta jejich tráva se zdá víc zelenější a jiná než u nás. Starobylá města jako Luzern, Bern, Stein am Rhein, Schaffhausen, Zurich zenechají hluboké vzpomínky a respekt. Pokud si hrábnete hlouběji do kapsy a navštívíte horu Pilatus nad Luzernem, kam jezdí zubačka s nejvyšším sklonem na světě a to 40%, dostanete se do výšky 2132m n.


Tak jsem si pro vás připravil něco ze svého fotoarchivu, po léta sbíraného. Jsou to místečka mě milá a myslím, že je musíte při případné návštěvě jihu Čech vidět i Vy. Český Krumlov se neokouká v žádném ročním období, stejně jako Hluboká, Třeboň a další. To vše máte ve fotogalerii jako na dlani...  Týden je na to málo!   *Pepíno*


Pro zvědavce, co již navštívili naší českou stezku v korunách stromů na Lipně (http://www.stezkakorunamistromu.cz/) nabízím i její originální verzi v příhraničním městečku Neuschönau, nedaleko Freyungu (http://www.baumwipfelpfad.by/bwp_cz/index.php). Byl jsem tam již 2x a je to taktéž paráda!!! Tam je rozhledna vyšší, má tvar vajíčka a také delší stezku. Je to rozhodně výbornej nápad jak oživit "mrtvý" prostor...


Dokončen převoz z jihočeského Velešína. Předposlední místo výstavy  Vzdálené dimenze 2012 a zároveň prvním na západě Čech je zámek Bor. Nádherně vypadají čerstvě zrestaurované prostory zámku  a už se těším na instalaci, bude to rozhodně velmi zajímavé...Je to o to významnější v tom, že to bude v tomto prostoru jediná výstava obrazů, protože se zde bude instalovat později nábytek a tak s výstavami bude konec...Vše je již připraveno a 1.9. v 18:00 ZAČÍNÁME!!! Jste zváni!!!  *Pepíno*

Kategorie: 

Při cestě z převozu obrazů a výstavy Vzdálené dimenze 2012 do Boru jsme se zastavili v Plzni - "pivních lázních". Počasí nám přálo a tak jsme prošli důležitá místa: pivovar, náměstí, vydrápali se na velmi vysokou věž, číhli na divadlo a pak hurá domů. Cestou ještě zastávka na zámku Blatná, kde jsme viděli i pana Jaroslava Duška, nešel rozhodně na své vystoupení zdaleka  protože šel naboso...


Tak se nám až napodruhé povedlo podívat se až nahoru na rozhlednu v korunách stromů na Lipně a přálo nám počasí. Bylo tam požehnaně lidí a pěkná fronta, skoro pořád a výhled byl parádní. Každopádně stojí za to se sem vydat i když oproti Německu je to vše menší a kratší, to nám ale rozhodně nevadí, nahradí nám to pěkný výhled na Lipno a přehradu... A jen tak pro info, jízda tobogánem trvá cca 15 vteřin!


Po delší době co jezdíme kolem, jsme se zastavili i na Čertově stěně mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem. Moc pěkné místo k odpočinku... Po té vyhládlo a tak jsme pojedli u Rožmberka a já si dal svůj oblíbený a zasloužený stejk z jelena, výborný...


Po 41letech jsem se zajel podívat do vesničky Hašlovice, poblíž Větřní, nedaleko Č.Krumlova. Zde jsem bydlel do svých 4 let a pak jsme se stěhovali k Temelínu. Zde jsem i v 1968 koukal z okna na návštěvu rusáků a prý jím i mával... Tato vesnička je krásným příkladem vylidňování do měst a je také téměř jako "město duchů". Čas se tady zastavil před dlouhou dobou, škoda!


Kategorie: 

Po domluvě se starostou Grünbachu panem Erwinem Chaluparem, někdy na jaře, jsme byli pozváni na slavnosti do rakouské obce Grünbach, poblíž Freistadtu. Příjemné prostředí radnice a jednací síň se nám staly výstavním prostorem společně s naší rakouskou kolegyní, malířkou paní Veronikou Ziegler z Freistadtu, která zde předvedla své krajinky. Od nás z VSU-JČ jsem vystavoval já, Jana Školaudyová a  MÁŠA Šimonová se svým powertexem. Jde spíše o naší prezentaci, než o nějakou větší akci, ale díky tomu, že se jedná o přátelské přeshraniční budování vztahů, musíme se zapojit a nezklamat.

Kategorie: 

 Tak jsme se po několika letech  rozhodli zůstat na dovolené v Čechách a podívat se do Českého Ráje, kam jezdíme rádi a delší čas tam nebyli. Počasí nám přálo po celou dobu pobytu a až na pár bouřek vše proběhlo v klidu. Trochu více bouřilo v hlavách našeho mladšího osazenstva po návštěvách kiosku... Co se týče památek a zajímavostí, stihli jsme toho požehnaně, až se sám divím.


V roce 2008 jsme s naší výstavou European Art Tour 2008 zavítali i do německého Schönsee. Překrásné prostory Centra Bavaria Bohemia. Bylo to fajn...  *Pepíno*

Kategorie: 

O víkendu 8.-9-10. 2011 jsme měli možnost se zúčastnit, díky pozvání francouzských pořadatelů, uměleckého Salonu ve městečku Zillisheim. Cesta proběhla celkem bez problémů a bylo to zhruba 800km. V pátek večer začala instalace. Zpočátku to díky problémům s prostorem a později i s hotelem vypadalo na bolesti hlavy, ale vše se dalo velmi rychle dopořádku. Starali se o nás velmi krásně a přátelsky. Umělci zde byli na různých úrovních a naše obrazy rozhodně nazklamaly. Navštívili jsme historické město Colmar a jeho nádhernou Galerii a museum.

Kategorie: 

Zahájení výstavy VSU-JČ v zámeckém muzeu ve Freistadtu. Vynikající atmosféra, dost návštěvníků a vlestně vše v pohodě. Akci zahájil vedoucí muzea, proslov Pepíno v němčíně v plné parádě a také zástupkyně kultury města Freistadt. Velmi přátelská akce padpořená výborným hudebním programem souboru Aúna z Č.Budějovic. Další povedená zahraniční akce

Kategorie: 

Dnes jsme zahájili výstavu, kterou jsem chystal několik let a to "pocta starému umění". Obrazy vystavuje úžasný Willy Vrba, Pepíno Balek, Pablo Černošek, Tulipánek Kovář,

Kategorie: 

Stránky