GTranslate

Czech Danish Dutch English French German Hindi Icelandic Italian Japanese Portuguese Russian Spanish

Akční nabídka

Josef "Pepíno...

Josef Pepíno Balek, No nekecej

Již za 2 týdny zahajujeme poslední z výstav našeho půlročního "tour" po JČ a ZČ, "Vzdálené dimenze 2012". Budete mít možnost naposledy vidět pohromadě velmi vzácnou sestavu, která se takto nikdy dříve nesešla.... Zahájení je 20.11. 2012 od 18:00 v Městské galerii v Tachově!!!   *Pepíno*

Kategorie: 

Již příští pátek vyrážíme do Francie na naši, již druhou prezentaci na Salonu v Zillisheimu. Obrazy představí členové VSU-JČ: Pepíno Balek - Velešín, Petr Šrédl - Plzeň, Milan Kozák - Praha ale i náš rakouský člen sdružení,  Eddie Müller - Linz. Slovensko zde bude zastupovat Sancho Sinčák z Bratislavy a obrazy přivážíme také my. Držte nám palce!!!   *Pepíno*

Kategorie: 

Dneska jsem po cca 25. letech vyrazil na hokej do ČB na Mounfield. Přinutila mě k tomu hra hvězd z NHL v čele s Jágrem, Plekancem, Keberlem a spol... Sice to pro domácí Mounfield byl debakl i díky všem jmenovaným hvězdám, ale hokej to byl parádní. Škoda, že Budějky nestíhaly nápor a rychlost. Každopádně asi nikdo kdo byl přítomen nelitoval... Konečný výsledek Mounfield - Kladno, 2:6.


Od 29. září je otevřena v Galerii Na Faře výstava našich moravských kolegů z Olomoucka s názvem Objektivizace. Vystavuje zde několik autorů a to, dnes již nežijící Antonín Čalkovský s obrazy, David Dvorský, žijící a tvořící obrazy převážně v egyptské Káhiře a sochař Marek Trizuljak. Na vernisáži se sešla zhruba třicítka návštěvníků a hosté byli i z Německa a dokonce i z Japonska. Vernisáž proběhla ve velmi příjemné, "domácí" atmosféře, svůj program předvedly i děti z místní ZŠ a bylo to příjemné zpestření. Doufáme, že se výstava bude líbit a že i Vy si najdete cestu na Faru!!!  *Pepíno*

Kategorie: 

Při obnově obýváku došlo i na úpravy rozmístění obrazů a vizuálního odlehčení interieru. Takto mi zbyly na stěnách pouze obrazy v kopiích starých mistrů jakými byli Rembrandt, Aelbert Cuyp a Aert van der Neer. Rembrant je zde zastoupen 5x a je zde i již dnes čerstvě zarámovaný kamenný most. Co se týče obrazů samotných, jsou originálům pouze podobné a v žádném případě se nejedná o žádné věrné kopie, dělám je tak jak se mi líbí a jak to cítím já, no a taky jak to i dokážu... Jsem i tak spokojen...

Kategorie: 

V sobotu jsme pod hlavičkou VSU-JČ zahájili další z výstav v Galerii Kaplanka v Protivíně. Máme tu čest poprvé v Čechách představit mezinárodní uměleckou skupinu "3.Paradigma". Jsou zde umělci z různých koutů světa a svou tvorbu představují: Adrian Bayreuther - Německo, Olga Dmytrenko - USA, Alberto D´Assumpcao - Portugalsko, Izabella Pavlushko - Azerbajdžán, Constantin Severin - Rumunsko a Harriette Lawler - USA. Jak jsem již zmínil, skupina vystavuje v Čechách poprvé a pro příští rok rozhodně připravíme i společnou výstavu s naším VSU-JČ.

Kategorie: 

Mezi zahraničními hrady jsem si oblíbil Hohenzollern v Bádensku, poblíž Hechingenu. Měl jsem možnost navštívit jej během cca 13 let celkem 12x a to ve všech ročních obdobích. Čím je významný? Bylo to společně s hradem Sigmaringen hlavní sídlo rodiny Hohenzollernů a všech jejich císařů a králů. Stojí za návštěvu...!   *Pepíno*


Pár fotek focených přímo z bytu. Je to výběr za cca 10 let...... Snad se bude líbit!   *Pepíno

Kategorie: 

Využili jsme pěkného počasí a vyrazili na, (pro nás) nedalekou zříceninu hradu Dívčí Kámen, poblíž Holubova. Je to příjemná procházka trvající méně než hodinu, převážně lesem. Samotný vnitřní prostor hradu je poměrně rozsáhlý a máme i pěkný výhled na Vltavu, která teče okolo. Další z tipů, které stojí za to uskutečnit...   *Pepíno*


Kategorie: 

Takto  prezentoval Týdeník Budějovicko právě probíhající výstavu našich kolegů. Moc pěkně napsané, díky!!! *Pepíno*

Kategorie: 

Kategorie: 

Takto proběhla část vystoupení paní Aleny Tiché - cemballo a paní Aleny Frídové - zpěv...

Kategorie: 

V sobotu 1. září jsme zahájili předposlední část našeho výstavního turné, "Vzdálené dimenze 2012". Naším dalším místem je zámek Bor. Jedná se o nově zrestaurované prostory, které se zanedlouho budou postupně zaplňovat nábytkem a tudíž zde další podobné výstavy nebudou. Na vernisáži se sešlo pár desítek lidí a myslím, že byli spokojeni. Z vystavujících umělců zde byli bohužel pouze Pepíno Balek, Petr Šrédl, Dalibor Vajnar a Míša Švejcarová, ostatní se omluvili. Na úvod vystoupili se svým programem p. Tichá - cemballo a zpěv p. Frídová, obě z Plzně a publikum bylo nadšeno.

Kategorie: 

Kategorie: 

Stránky